Aud? Cine isi aduce aminte de primul job? Sau abia sunteti la primul job? Cum a fost? Cu ce amintiri ati ramas? Ati avut ceva de invatat?
La mine a fost cam asa. Am lucrat o singura zi intr-un restaurant, multe ore, de dimineata pana pe la sase seara. Nu erau bine stabilite pauzele si indatoririle. Am facut de toate in acea zi: am spalat WC-uri (din alea genul gara de nord, mai naspa), am spalat vase, am sters mesele, am sters praful. Dupa o astfel de zi, am zis ca nu ma mai intorc niciodata acolo. Nu ca mi-ar fi fost rusine de ceea ce faceam, dar eram exploatat, munca multa si salariu mic. Asta a fost prima mea experienta in clasa muncitoare. Acum este randul vostru sa povestiti cum a fost la primul job.